Про монетизацію пільг, яка запроваджена з 1 жовтня  З першого жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг, Постанова Кабінету міністрів №373 від 17.04.2019р.

Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.

  Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того, «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».

  Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

  Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

  Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

  Директор ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» Світлана Макаренко з цього приводу зазначила, що спеціально звертатися до Товариства для підтвердження пільг не має потреби. Як і раніше, уся інформація стовно пільг споживачів електричної енергії буде надана органами управління соціального захисту населення.

  Адміністрація ТОВ «ХОЕК» звертається до усіх споживачів електричної енергії з проханням вчасно і в повному об’ємі сплачувати за використану електричну енергію та заздалегідь подбати про комфорт та затишок у Вашому домі.

Особистий

кабінет

Показники