Unicorn Pool Float

Як херсонським бюджетним установам не потрапити на енергетичний гачокНедобросовісна поведінка учасників енергетичної біржі напряму впливає на фінансову стабільність підприємств, які не цілком призвичаїлися до нових реалій.

Деякі «хитруни» для своїх маніпуляцій використовують площадку «Прозоро», пропонуючи ціну на електроенергію нижчу від ринкової. «Ділки», на перший погляд, спрацьовують навіть собі у збиток. Роблять це з однією метою - заманити довірливих споживачів в свою пастку, а потім вже за допомогою додаткових угод піднімають ціни, мотивуючи це ростом ціни на ринку. Доволі часто в такі схеми потрапляють бюджетні організації, які стають заручниками ситуації. Адже, щоб змінити постачальника потрібно повторно пройти процедуру закупівлі терміном в один – два місяці. При цьому, намагаючись піти від такого постачальника, підприємство ризикує потрапити до «постачальника останньої надії», де тарифи на постачання електричної енергії значно вищі за ринкові, та знаходиться на гачку «махінаторів».

Відкритий ринок електроенергії дозволив постачальникам електричної енергії працювати на усій території України. Компаній, які мають ліцензію на постачання електричної енергії, нараховується вже близько двох тисяч.

Як це вплине на споживачів? Наприклад, тендер по електропостачанню виграє деяка компанія, зареєстрована в Харкові. Як перевірити, існує вона реально, чи лише тільки віртуально, скільки робітників, як і де вирішувати спірні питання? Дійсно, проживаючи, наприклад, в Херсоні таку інформацію складно перевірити.

Компанії, які мають у своєму штаті спеціальні служби, ретельно перевіряють можливого постачальника, а от що робити у такій ситуації малим організаціям та установам, які такої можливості не мають?

По-перше, надійніше мати справу з перевіреним часом та на ділі постачальником. Такий постачальник має професійний персонал, центри обслуговування, а об’єкти споживачів розміщенні на території обслуговування постачальника.

По-друге, якщо ви все таки вирішили змінити постачальника, варто звернути увагу на ряд важливих аспектів. Перевірте: юридичну адресу постачальника (офіс чи номер квартири в спальному районі?), офіційний сайт (він має обов’язково бути у постачальника, наявність діючих телефонних контактів, наповнення сторінок, розділів, фото), поцікавтесь кількістю працюючого персоналу, з якого часу компанія працює на ринку та фактична територія обслуговування, проаналізуйте складові цінових пропозицій, перевірте наявність компанії та відгуки в мережі Інтернет, ретельно та уважно перевіряйте надану документацію учасників торгів.

Підказка для замовників послуги: про фінансову платіжну спроможність майбутнього партнера можна дізнатися на офіційному сайті НЕК «Укренерго» в розділі «Учасники ринку, яким надано статус дефолтний/переддефолтний».

Тож, щоб не стати жертвою в чиїсь нечесній грі – обирайте надійного та перевіреного часом енергопостачальника.

Особистий

кабінет

Показники